☎ +38 063 223 29 51

Топ 10 бізнес ідей під час війни 400 Наш Топ 10 від Сіті Профіт Як Заробити

ТОП-10 Бізнес ідеї під час війни 2023

Від купівлі-продажу до виробництва товарів, послуг, сервісів

Війна зачепила всіх

Треба чітко розуміти. Правила гри змінювалися швидко і до війни.

Пандемія, політичні змагання можновладців, конкуренція з боку мікробізнесу (завдяки новим технологіям) для великого бізнесу. “Великі” падали і звільняли людей, або, якщо вспівали трансформуватися, знаходили спосіб вибити “маленьких”.

А тепер прийшла війна від ненажерливого сусіда. рАіся – ворог №1 для світу? Нам не важливо як цю недоімперію будуть називати інши. Для нас вони точно вороги №1.

Саме тому, що прийшла війна багато великого бізнесу закрилося. Багато великого бізнесу змінило локацію (іноді виїхало з країни). А що сталося з малим бізнесом?

Мікро-бізнес (до 10 людей в штаті, до 10 мільйонів гривень на рік) це зазвичай маленькі кав’ярні і магазинчик одягу. Це сімейна канцелярія чи стартап з 3-4 людьми в команді. Їм легше було адаптуватися. Вони вижили, якщо тільки в їх місто не прилетіли путінські бомби. Нажаль, таких міст, сел, містечок зараз багато. Але віримо в ЗСУ і продовжуємо помагати кожен на своєму фротні.

Тож, питання, наступне. Бізнес ідеї під час війни ще існують?

Слава Україні під час війни бізнес не зупинився і продовжив заробляти для ЗСУ
Київська Набережна продовжує працювати бізнес і під час війни і під час сирен

Що потрібно людям - бізнес ідеї під час війни українцям від українців.

Ми продивилися всі діючи бізнеси і їх нішування. Ось наші ТОП-10 Бізнес ідеї під час війни. І почнемо ми саме з тих ідей які робляться звичайними людьми для звичайних людей. Класичні бізнес-ідеї на новий лад, що зазвичай виживуть просто тому, що їх важко зробити не правильно, якщо ти любиш свою справу і любиш людей.

1. FAST FOOD 2+ (фаст фуд з двома або більше фішками)

Фаст Фуд в місті не нова ідея. Легко вигадати асортимент (як мінімум 50% вашого меню буде таким самим як у конкурентів – кава, чай). Але важче вигадати свої фішки, чи не так?

По-перше, ваш основний продукт повинен бути таким, якого немає більше в цьому районі (а бажано у всьому місті), як зараз так і на перспективу. Зробіть усе, щоб ваш основний продукт було важко відтворити вашим конкурентам. 

Друга фішка яка у вас повинна бути – гачок для соціальних медіа. Зробіть так, щоб ваш продукт, ваші продавці, ви, ваша точка були популярні в соціальних мережах. Зробіть так, щоб всім хотілося сфоткатися біля вашого вагончику з кавою (не за знижку! а тому, що це модно, або просто круто).

Підказка по цій бізнес-ідеї: для свого бізнесу вигадайте просту, класну назву, яку легко запам’ятати і легко інтегрувати в меню [ “Василькові полуничні круасани” в міні-кав’ярні “Васильківска випічка” ] .

Ukrainian fast food is still working in top 10 business idea at war dont matter what

2. Швидкий відпочинок на вихідних, тур або погодинне свято 🙂

Всілякі турагенції ридають згадуючі черги клієнтів. Але штука в тому, що геть не всі турагенції змінилися під час кризи з вірусами та тим паче під час війни. Хочете заробляти і допомогати близьким далі? Треба шукати нові шляхи.

Як дуже перспективна ніша – швидкий відпочинок. Тобто, це може бути івент-агенція з аніматорами, це може бути турагенція по зеленому туризму, історичний туризм по місту (а що ви знаєте про назви вулиць у вашому місті?).

Підказка по бізнес-ідеї швидкого відпочинку: ваші клієнти по всюди. Бо зазвичай всім треба перепочити. І просто зайти в кав’ярню вже не те, чого хочеться. А сирени натякають, що ще рано їхати в Прагу фоткатися на мості.

3. Настольні ігри і все, що з цього виходить

Окрім того, що можна купувати і продавати настольні ігри в соціальних мережах та реальних магазинчиках, ви можете розробити свою настільну гру. А можете створити клуб настільних ігор. 

А можете зробити бокс з настільних ігор (в одній коробці – карти, доміно, шахи, нарди, монополія, мафія і т.д.) і продавати його через інтернет. 

Такі бізнес ідеї під час війни в країні – спосіб трохи відволіктися і тим, хто в казармі, і тим хто на “домашньому” відпочинку.

chess and other table games for small break in Ukraine

4. Бізнес ідеї для програмістів та любителів навчатися

Прямо з дому можна не тільки навчитися азам програмування прямо з безкоштовних роликів в Youtube, та ще можна навчитися ці нові для себе навички продавати.

Якщо ви знаєте англійську (сподіваюся), то можете підгледіти десь ідею простої програми чи додатку для телефону, та зробити свою українську версію.

Якщо ви просто почали програмування – можна отримати замовлення в замін на портфоліо.

Якщо ви вирішили розумітися тільки в азах програмування – зрозумійте що таке і як працює low-code / no-code. І будуйте маленькі застосунки щодня, з 10 ідей, як мінімум 1 буде цікавою для клієнтів, що готові своїми порадами “доточити” ідею до кращої / зручнішої версії.

Якщо ж ви давно програміст – пройдіть якийсь класний курс по підприємництву, наприклад MasterDirector та продавайте свої послуги як бізнес однієї людини. ЦЕ НОРМАЛЬНО!!!

Переходимо до більш дорогих ідей

Звичайно, ці наступні Бізнес ідеї під час війни не так дорогі по грошам, як по часу, але ці бізнес-ідеї можуть прямо зараз змінити ваше майбутнє або скорегувати існуючий спосіб заробляти гроші під час війни раісі з Україною.

5. Швидка Мода

За модою ніхто вже так не ганяється як раніше? Це правда. Але треба копнути глибше і виявиться, що люди все одно купують одяг, просто шукають щось на тут і зараз, модно і не так дорого.

Всі звикли, що речі псуються з часом, і ходити в одній і тій самій футболці три роки ніхто не буде.

Тому,

  • якщо ви можете виробляти сумки – робіть їх стильними але дешевими.
  • якщо ви можете робити дизайни одягу – знайдіть аутсорсне виробництво в Україні кому потрібні замовлення і продавайте свої дизайни
  • якщо ви не вмієте робити дизайни одягу, але можете підбирати круті прінти для футболок – ви можете робити інтернет продажі таких оригінальних футболок спочатку серед друзів, а потім… хто зна?
fast fashion trend in business idea for Ukrainians at war

6. Швидкі солодощі та квіти для 2023

Чому й досі існують квіткові магазини, які не продають паралелльно солодощі – не знаю. Але це точно треба виправити. Тож, запам’ятаємо, не можна продавати квіти в магазинчику де не продавати каву (поки чекають квіти п’ють каву, це ж очевидно), або солодощі (квіти найчастіше купують дівчатам, а дівчата люблять солодощі).

Чому в заголовку “Швидкі”, бо завдання робити все дуже швидко, по дзвінку привезти куди треба (або відправити таксі). Дуже швидко пакувати. Дуже швидко розраховувати (якщо у вас не можна розрахуватися карткою – то мені вас дуже жаль).

7. Швидка логістика, доставка по місту

Просто доставити товар або документ з точки А в точку В може будь-яка доставка.

А ваша конкурентна перевага – ШВИДКІСТЬ. За це клієнт готовий платити, особливо в умовах війни. Приїхати треба швидше ніж Таксі, готовим розрахувати треба бути більше ніж таксі. 

У вас нічого не промокне, у вас все влізе…. хоча краще зробити спеціалізацію на маленьких пакунках – тоді можна використовувати електровелосипеди та електробайки, які будуть економні, не будуть боятися дорожніх корок та мають спеціальний захищений міні-багажник.

freelance is still an idea for 2022 2023

8. Швидкий Фріланс 2022-2023 і так далі

Є купа сайтів для фрілансу, навіть якщо вам здається ви нічого не вмієте. Від веб-дизайну та написання текстів до перекладу і допомоги в якихось простих штуках, типу оформити презентацію і т.д.

Якщо і це вам важко, то знайдіть де платять краще, вчіть англійську та дивіться 100500 відео в Youtube як це робиться.  Бізнес ідеї під час війни важко і знайти і зробити, якщо ти до цього лежав на дивані, або не займався саморозвитком.

Згодом, ви будете настільки крутим, що залишиться тільки навчитися збирати команду (що вартує дешевше ніж ви берете за свою роботу).

ВАЖЛИВО: збирайте портфоліо і відгуки.

9. Швидка командна робота

Коли ви любите працювати з людьми і маєте гарний смак, вам не обов’язково вміти все. “ВСЕ” можуть вміти ваші люди в команді. Знайдіть клієнта, а краще клієнтів (купу) на якусь роботу в онлайн.

Так само під цю роботу знайдіть команду з людей, які вже мають портфоліо і досвід. Отримайте від них ціни на їх послуги, поставте свою націнку і продавайте їх послуги.

Підказка: Ви можете зібрати команду з компетенціями які міксуються. Хтось вміє писати тексти, а хтось вміє робити SEO, а хтось робити сайти, а хтось просувати в Гугл через платну рекламу, а хтось в соціальних мережах. Тепер, ви можете продавати комплексні послуги!

international team work is still a thing for ukrainian startup
CITY PROFIT Діджитал маркетинг це команда 2022

10. Стати спеціалістом з Маркетингу

Якщо ви уважно читали всі ці Бізнес ідеї під час війни (а особливо №9), то розумієте, що іноді достатньо до БУДЬ-якої компетенції додати навички підприємця і ви можете стати класним гравцем на ринку. Ми, наприклад, можемо допомогти зробити Маркетинг-агенцію. Як саме? Пройдіть спочатку курс не від теоретиків, а практиків підприємництва зі скаженим досвідом. Наприклад Майстер Директор (www.mdopen.pro). Цього зазвичай достатньо щоб бути фінансово незалежним. А потім, щоб розуміти всі інструменти і хитрощі сучасної організації успішної маркетингової агенції пройдіть курс з реальним куратором спеціалістом вашого майбутнього бізнесу. Це дозволить отримати надсучасні інструменти та більш досвідченого партнера. Наприклад тут

Ще трохи з нашого блогу:

Навчитися всьому самому можна тут

Щоб займатися тільки виробництвом і стратегією