Ідеї для бізнесу вдома, коли на дворі 2023

Ідеї для бізнесу вдома від Сіті Профіт — забирай свою. 

Ми переживаємо пандемію, війну і переживемо всі негаразди, щоб давати більше нашим людям.

Ця стаття про ідеї для бізнесу вдома саме для Вас, якщо:

  • Ви більше не хочете працювати «на дядю» в офісі. Ви хочете розпочати власну справу і заробляти на себе.
  • У вас немає багато коштів на те, щоб орендувати окреме приміщення для ведення бізнесу. Ви хочете розпочати бізнес саме вдома.
  • Ви шукаєте ідеї для бізнесу вдома як натхнення, бо ніяк не можете вирішити, куди ж саме податись у 2023 році, і який бізнес буде рентабельним і потрібним для споживачів зараз.
 

Якщо якийсь із цих пунктів підходить саме для вас (а й взагалі було б дуже круто, якщо ВСІ), то продовжуємо наше знайомство з ідеями для бізнесу вдома. Впевнені, що щось припаде до вашої душі й стане натхненням для вашої майбутньої справи. 

2023 Маркетинг для Магазинів одягу, меблів та продавців послуг

SWOT аналіз для БІЗНЕСУ ВДОМА:

Найголовніше, що ви певно вже могли знати про SWOT аналіз – це те, що він допоможе реально подивитись на картинку з усіх можливих позитивних та негативних аспектів та визначити, чи потрібно це вам, чи зможете ви в цьому розвиватись надалі.

Проте, в кінці у нас для вас буде невеличкий чіт-код по використанню SWOT аналізу, але спочатку – SWOT аналіз для БІЗНЕСУ ВДОМА.

Сильні сторони:

Сам собі БОС. Тому тут сила у вашій спеціалізації, креативності, ідейності, майстерності та підході. І в тому, що все це вигадуєте і реалізуєте ви самі!

Гнучкий графік. Ви обираєте, коли ви працюєте та коли ви відпочиваєте. Вам не потрібно бігти на 08:00 в місце, бо тепер ваш комфорт домашній – це тепер і комфорт робочий.

Сімейний бізнес. Ви можете розпочати свою справу з найріднішими й найближчими людьми, яких знаєте у своєму житті (звичайно, якщо вам самим це в кайф) – це і допомога, і спільне виробництво.

Слабкі сторони:

Відповідальність тепер тільки на ВАС самих. Так, ви тепер нікому не виправдовуєтесь за погане обслуговування клієнтів в кав’ярні, в якій ви працювали. Але! Ви тепер відповідальні самі за себе. Якщо ви вже і маєте якийсь косяк, то доведеться справлятись з ним самостійно.

Загублена межа між особистим та робочим життям. Дім, що поєднується з роботою, і з домашнім життям – це нелегко. В якийсь момент просто може не вистачати місця для особистого простору і часу наодинці, або ж ваше виробництво буде збільшуватись у розмірах, і вашого місця вдома буде замало. 

Можливості:

Кайф від власної справи. Ви можете займатись тим, чим хочете, та ще й в домашніх умовах! Ви працюєте, не встаєте о 7 ранку, щоб дібратись на другий кінець міста на роботу, не звітуєтесь перед іншими, а просто займаєтесь улюбленою справою в домашніх умовах!

Багацько грошей. Організація робочих процесів, любов до справи, визначення своєї ніші, відповідальність за робочі етапи, удосконалення виробництва або надання послуг, робота з клієнтами, час для здорового відпочинку – це все про успіх вашого бізнесу. Тому заробити можна ойойой скільки! 

Загрози:

Непорозуміння з близькими. Якщо ви живете один (а), то ця загроза вас не лякає. Проте, якщо ви живете з батьками, з друзями, або ж з коханою людиною – обговоріть це зарання. Тому що є загроза того, що в майбутньому ваші співжителі будуть проти вашого ведення бізнесу вдома, і щоб цього не сталось – передбачте і попередьте них про це.

Замало місця. Пам’ятаємо, що одна із причин, чому ви могли хотіти розпочати бізнес вдома – це безпосередня економія на оренді приміщення. Тому може статись пізніше таке, що місця вам буде замало, щоб вести бізнес далі. 

Чіт-код про SWOT аналіз для бізнесу вдома:

swot бізнес в домашніх умовах

Відкиньте слабкі сторони, можливості та загрози. Повірте, це все те, що можна вирішити, що можна передбачити, що можна продумати наперед. Як приклад: якщо вам не буде вистачати місця, то що це буде означати? Правильно, що ваше виробництво збільшується у розмірі, що ваш бізнес процвітає, що ви отримуєте гарний прибуток. А це буде означати те, що у вас вже буде можливість орендувати собі приміщення, і це факт.

Ми рекомендуємо вам концентруватись only на своїх сильних сторонах!

Сильні сторони не можна змінити, передбачити, замінити або ж прибрати з арсеналу. Сильні сторони – вони були, є і будуть. Тому використовуйте їх на всі 100%! І ваша майбутня ніша – це також ваша сильна сторона. Тому тепер можемо перейти до ідей для бізнесу вдома, адже ми підготували ну ТАКУУ підбірку, Вам точно сподобається!

1. Стокхенд – інтернет-магазин речей вдома

В моді зараз – обігравання свого власного стилю, показ власного бачення та використання вживаних речей. Якщо колись було популярним «перепродаж речей, що куплені в магазинах, або ж через постачальників», то зараз хітом у сучасному світі є «перепродаж речей, що куплені у second hand». 

стокхенд вдома
стокхенд 3

Адже це екологічно (використання вже вживаних речей), це дешевше (ціни в торгових центрах і в таких інтернет-магазинчиках суттєво відрізняються ціною, проте якість однакова), це стильно і «не так як у всіх» (більше ніхто не знайде таку річ у твоєму місті, як у тебе) і це дійсно НА ЧАСІ (такі інтернет-магазини на різних соціальних платформах набирають все більшого та більшого успіху).

стокхенд 1

Прийдіть на день обнови, оберіть найкращі на вашу думку речі, приведіть їх до порядку вдома, відфоткайте їх, викладіть на сторіночку в мережі і розпочинайте свою справу! Зараз легко просуватись в соціальних мережах без особливих вкладень (наприклад, завдяки відосам в TikTok), тому користуйтесь цією можливістю. 

2. Ідеї для бізнесу вдома – виготовлення свічок

Переходимо до наступної ідеї для бізнесу вдома. Всі люблять влаштовувати собі свою власну атмосферу вдома, і для цього власне місце для відпочинку обрамлюють елементами декору та аксесуарами для затишку. І з затишком в першу чергу йде асоціація свічок, які грають своїм вогнем, приносять ароматний аромат в кімнатку, створюють спокій та особливий дух.

виготовлення свічок вдома
candles businesss

Розпочніть виробництво власних свічок ручної роботи в домашніх умовах! Оберіть і замовте форми для свічок на ваш смак, додумайте власний дизайн (можливо, це буде якась наклейка, підпис), оберіть смаки (ароматичні свічки – це зазвичай плюс 150% до затишку), придумайте власний бонус (незвичне пакування, маленька свічка в подарунок). 

Даруйте атмосферу в будинок людям, а також допомагайте власній державі для економії електроенергії!

виготовлення свічок

3. Яєчна ферма – те, в що можна вкладатись вже прямо сьогодні

ідеї для бізнесу вдома яєчна ферма

Ідеї для бізнесу вдома містять в себе як бізнес у квартирі (багатоповерхівці), так і бізнес у приватному секторі. Ця ідея ідеально підійде для другого варіанту, проте якщо ви й живете на квартирі, то згадайте про ваші дачі, будинок у бабусі, або ж вкладайтесь в оренду для розведення курей.

яєчна ферма

Бум цін на яйця хвилює кожного пересічного українця зараз, адже ціни тепер космічні, як певно і ті кури, що несли ці яйця. І це означає, що попит на яйця є, а якщо це ще будуть домашні яйця, і, можливо, за дешевшою ціною, то будете робити хороші гроші.

яєчна ферма ідеї для бізнесу вдома

Розпочинайте вже зараз, поки конкуренція ваша не зросла до небес. Середня ціна за курчас на даний момент – 20-30 гривень. Замовляйте і починайте вирощувати, а потім збільшуйте своє виробництво. Коли у вас буде хороша якість, відгуки, власна індивідуалізація бренду (наприклад, ваша фішка – це те, що після продажу 30 яєць, 5 яєць ви даруєте безкоштовно; або ж ви самі доставляєте яйця додому; або ж у вас можна купити яйця у сплетених власноруч кошиках). 

4. Домашнє вино – ще одна з ідеї для бізнесу вдома

Чому вино вдома? Бо ви можете гратись зі смаками так, як ваша душа того забажає. Ви можете спробувати й домашні вина без цукру, і зі змішанням улюблених смаків, і з залишенням ягід у пляшці. Ви можете спробувати тут розвити все те, що подобається вам, дати на пробу своїм близьким і почати виробництво. 

домашнє виноробство
бізнес вдома - виноробство

Для того, щоб відрізнити свій бізнес від інших потрібно вигадати свою особливість, шо буде індетифікувати ваш бренд, як такий. 

Можете дарувати рецепт вина, а саме – інградієнти (але без процесу та секретів виробництва, бо клієнти зроблять потім все самі), можете вигадати якийсь дизайн для ваших пляшок (або розмальовувати і займатись цим власноруч, або робити на замовлення; або взагалі продавати у банках, або інших нетипових посудинах для зберігання вина). 

УВАГА: На проведення такого бізнесу вам для початку необхідно отримати ліцензію, як «малому виробництву виноробної продукції». Для початку ознайомтесь з усіма правовими аспектами перед реалізацією такої ідеї для бізнесу вдома. Не залишайте свій бізнес у тіні!

5. Прості ідеї для бізнесу вдома – вирощення мікрозелені

А як щодо такої ідеї для бізнесу вдома: у вас вдома може бути ціле царство корисних речовин та потрібних мікроелементів для вашого організму! Мікрозелень набрала своєї популярності не так давно (наприклад, загугліть про мікрозелень у вашому місті, і ви отримаєте пропозицію купити набір для вирощування, ПРОТЕ, а якщо ви хочете купувати десь цю мікрозелень? а часу на догляд у вас немає?).

мікрозелень вдома
мікрозелень - ідеї для бізнесу вдома

Вирощення та продаж мікрозелені вдома – це дуже просто і дуже швидко, адже чи ви знали, що виростає вона вже через 7-10 днів після посадки? Також ви можете вирощувати мікрозелень цілий рік, що дає вам незалежність від пори року (необіхдне лише оформлення теплого місця).

Зробіть власний бренд з мікрозелені! Спробуйте вирощувати різні види, робіть гарні та естетичні упакування, доставляйте це все додому до клієнтів, ведіть соціальну мережу і розповідайте про необхідність вживання такої мікрозелені у щоденному раціоні, розробіть і продавайте книжечку рецептів страв з мікрозеленню! 

мікрозелень - бізнес вдома

6. Ідеї для бізнесу вдома — кукінг послуги

Якщо ви дуже любите готувати, знаєте багато рецептів, вигадуєте щось нове у кулінарних експериментах і завжди чуєте лише приємні коментарі стосовно своїх страв – ця з ідеї для бізнесу вдома точно для вас.

кукінг послуги 2
кукінг послуги м3

Розмістіть оголошення про те, що ви можете надавати кукінг послуги, фішка яких полягає у тому, щоб приходити до інших людей додому і готувати з їх продуктів ті страви, які вони захочуть. Ви можете домовитись і про подальшу співпрацю, або ж працювати лише на свята, або ж працювати лише з певними видами страв – це вже обираєте ви самі. 

кукінг послуги

Сучасні люди дуже багато працюють, і ввечері надають перевагу сходити в кафе або ж ресторан, щоб повечеряти після важкого дня. Проте іноді так хочеться домашньої картопельки, але так ліньки, тому ця приємна думка рідко збувається. Отож, допоможіть людям з їхньою зайнятістю, і покажіть свої кулінарні майстерності у когось вдома. 

7. Ідеї для бізнесу вдома – це готель для тварин

Коли люди від’їжджають на певний час зі своєї квартири (на відпочинок, у відрядження), то є декілька основних проблем, з якими вони стикаються – це: з ким залишити домашніх тварин (хто за ними буде доглядати), і хто поллє рослинки. З рослинками простіше, адже це можна робити раз в тиждень, тому є варіант попросити якихось своїх друзів. А ось з домашнім улюбленцем набагато складніше… 

готель для тварин
бізнес вдома ідея готель для тварин

Тож надайте послуги готелю для тварин, поки їх господарі десь далеко! Проте ви маєте бути підготовленими до різних тварин, бути здоровими, знати як поводитись з тваринами, розуміти, з якими тваринками ви точно зможете жити якийсь час, а з якими ви не уживетесь.

готель для тварин - бізнес вдома

Поставте свою фіксовану ціну, доглядайте за тваринками інших, кидайте кожного дня відео та фото звіти, і робіть і господарів, і їхніх улюбленців щасливими

Ідеї для бізнесу вдома –
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Робити контент в соціальних мережах. Та платформа, яка зараз легко і безкоштовно може дати вам дуже крутий прихід підписників і користувачів – це TikTok. Так, в нього свої алгоритми, які можуть бути неясними багатьом, проте просто пробуйте, робіть, викладайте. Ваша креативність і незвичність вашого бізнесу зіграють вам лише у плюс. Лише визначтесь з тим, які ідеї для бізнесу вдома вам найбільше до душі, і починайте просування!

Ідеї для бізнесу вдома зазвичай недостатньо для того, щоб стати успішним. Так, за ідеєю йде безпосередня реалізація. Після реалізації вже формується сам процес ведення бізнесу вдома. Проте, варто не забувати, що потрібно відрізнятись чимось від інших, щоб саме вас запам’ятали, і саме до вас хотіли звернутись ще раз. Стокових магазинів на платформі Інстаграму дуже багато, проте якщо це буде магазин з перешитих стокових речей вашого власного виробництва, то це ж буде в рази цікавіше й оригінальніше. Шукайте своє у своїх сильних сторонах! А також не забувайте використовувати такі інструменти маркетингу, як воронка продажів та автоматизація маркетингу, а почитати більше про це ви можете ТУТ.

Тут два варіанти: або ви повністю відсторонюєте їх від вашого власного діла (попередньо це обговорюючи), або робите їх частиною свого бізнесу, і своїми співробітниками, або ж партнерами. Все залежить від ваших взаємовідносин, проте пам’ятайте, що сімейний бізнес може стати вашою сильною стороною, тому такою можливістю також круто було б скористатися!

Звичайно обов’язково, адже ви свідомий громадянин такої держави, як Україна! Вашій ідеї для бізнесу вдома потрібне державне узаконення та урегулювання. В більшості випадків це буде оформлення ФОП, отож рекомендуємо до прочитання Закон України про “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, або ж отримання юридичної консультації задля правильного юридичного оформлення свого власного бізнесу.