Бізнес ідеї для села 2023
і НЕ ТІЛЬКИ на землі
Ви думаєте що в селі можна тільки вирощувати та продавати?
Зараз ми вас здивуємо, адже ми підготували для вас нові бізнес ідеї для села. Почнемо з дозвілля?
Українське село ...
Лише після одного словосполучення в кожного із нас свої теплі спогади. Хтось там проводив літо у бабусі, хтось там виріс ще з самого малечку, а хтось хоче туди переїздити з шумного міста. Українське село – це про затишок, про природу, про атмосферу, про українську самобутність, про звичаї й про етнос.
Чомусь при слові «бізнес» ми завжди перед собою представляємо картинку великого міста з великими можливостями, і навряд чи комусь приходить до думки маленьке село десь на Західній Україні. Чому так? Ще з закоренілих історичних подій місто прив’язувалось до заробляння «великих грошей», адже там було сконцентрована душа індустріалізації та технологічного прогресу в Україні, та й не тільки. Проте, зараз все змінилось. І CITY PROFIT розповість вам, як почати робити money не лише в місті, а й в селі.
Бізнес ідеї для села – це про вирощування та продаж?
Така асоціація стосовно бізнес ідеї для села цілком зрозуміла, адже основне, чим займались і займаються селяни – це землеробство, тваринництво та ремесло. І ми хочемо вам показати, що ці теми набагато ширші, ніж «вирощення та продаж харчових продуктів». Ми визначили такі бізнес ідеї для села, за якими й містяни захочуть повертатись до вас, щоб придбати ваш товар або послугу, і такі бізнес ідеї для села, що співвіднесуть вас і місцевих селян у ваш спільний фінансовий оборот. Починаємо прямо зараз!
1. Мазанки
Як асоціація з селом:
Будиночки у селі, а саме – хати-мазанки – це традиційне житло південних слов’ян, що зустрічається по всій території нашої України. Стіни української мазанки найчастіше зводили або зі сплетених гілок, цегли — сирцю, або з половинок колоди. Надалі це все обмазували глиною, а потім білили або вапном, або ж крейдою. Мазанки – це символ українського села (можете спробувати прямо зараз забити в Google «українське село», і більшість фото будуть саме з такими хатами мазанками).

Як бізнес ідеї для села:
Запустіть своє проєктування, дизайн, будівництво, обрамлення таких хат-мазанок. Це може бути і як один пов’язаний проєкт, в який входить все, а може бути та окремими вітвами, тобто: ви можете надавати послуги по повній розробці такої хатини, а можете робити лише її проєкт. Вивчіть і попитайте старших людей, як колись робились такі хати-мазанки. Проконсультуйтесь з фахівцями та подумайте, як можна осучаснити таку хатинку. Зберіть свою команду спеціалістів, які знаються на процесах розробки, конструювання та будівництва. І будуйте такі хатинки як в селах, так і в містах.
2. Ветеринарія
Як контекст українського села:
Домашні тварини та худоба – це те, що мають всі 90% (ба навіть більше) людей, що живуть в селах. В більшості люди розводять та використовують сільськогосподарських тварин для власних потреб (забезпечення харчовими продуктами та сировиною), а також домашніх тварин (для охорони, любові та тішення з ними). Люди ще з давніх часів змогли приручити та одомашнити тваринок коло себе та коло своєї хати, чим зробили їх своїми домашніми друзями.

Як бізнес ідеї для села:
За тваринками потрібно доглядати і їх лікувати, якщо з ними щось станеться. Зазвичай, сільська місцевість не пристосована до ветеринарних клінік або аптек, тому людям доводиться возити своїх звірят до найближчого обласного центру, або навіть міста. Тому, ви можете відкрити або свій власний ветеринарний центр, який буде надавати ветеринарні послуги та допомагати тваринам; або ж відкрити власну ветеринарну аптеку, в якій будуть продаватись ліки та медичні засоби, що зможуть допомогти тваринам при першій необхідності. Звичайно, важливим залишається залучення освічених спеціалістів та ліцензія на провадження такої діяльності.
3. Гончарство
Декоративне мистецтво в селі:
Особливий та тендітний вид декоративного мистецтва, що почав розвиватись на території України ще за 12-7 тисяч років до нашої ери (в період мезоліту). Але найвідоміше з національних пам’яток – це Трипілля, і славнозвісна трипільська культура. Гончарство являє собою власноручне виготовлення з глини посуду, прикрас, сувенірів та кахлів. Кожен може створити свій витвір з глини за допомогою гончарного кола, попрацювавши та вимішавши глину, та визначившись з формою майбутнього виробу.

Як бізнес ідеї для села:
Ви можете відкрити свій гончарний будиночок, в якому можна буде як створювати власні вироби з глини, і можна буде купити вибір майстра. Знайдіть крутого гончаря, який знається на своїй справі та з любов’ю зможе вчити інших людей робити те саме. Орендуйте або купіть в селі будиночок, оздобте його за своїм покликом, запустіть сарафанне радіо по селу і соціальну рекламу по місту і чекайте людей, які обов’язково забажають спробувати. Також можна відкрити магазин з глиняних виробів, які можна буде придбати як сувеніри.
4. Квітникарство
Вирощення на українській землі:
Квіти – це обрамлення кожної хати з вулиці, квіти – це придання затишку в хаті зсередини, квіти – це про особливість і про насолоду. Українські жінки та чоловіки в селі вирощували та оброблювали не лише десятки соток продуктів харчування, а й облаштовували коло своєї хати клумбу з найулюбленішими квітами. Ходили в гості до друзів та подружок з букетиком, виривали на свята, ставили у вітальню для краси.

Як бізнес ідеї для села:
Квітковий бізнес – це знання технології й вміння організації. Визначтесь з найулюбленішою і найкрасивішою квіткою, або ж квітками для себе. Вивчіть правила догляду та вирощення. Спробуйте зробити своє квіткове поле, яке захочуть побачити туристи з інших міст. Облаштуйте все в стилі поля, на яке захочуть повертатись і робити фотосесії. В сезон це місце стане популярним, до вас захочуть приїздити та приїздити. В холоднішу пору продовжуйте вирощення квітів у парниковій зоні. Працюйте для людей і для краси, і це ж і буде повертатись вам в обмін. (Рекомендуємо до прочитання історію про родину Стратійчуків, які почали 15 років тому свій квітковий бізнес на Буковині).
5. Бджільництво
Розвиток в Україні:
Бджільництво – це одне із найдавніших занять українців. Мед був і залишається одним із найпопулярніших продуктів виробництва і споживання, адже використовувався: оброком ще при зборі данини, предметом експорту до Європи, єдиним солодким продуктом до появи цукру. Стосовно виробництва меду в сучасній Україні – це перше місце з країн Європи, і п’яте місце серед всіх країн світу.

Як бізнес ідеї для села:
За статистикою, люди хочуть замовляти та купляти мед домашній набагато більше, ніж магазинний, тому використовуйте це. Створіть свою власну незвичну пасіку з продуктами медового виробництва. Вигадайте свою фішку – безкоштовну екскурсію по пасіці для всіх охочих, майстер-клас по збиранню меду, короткий гайд про бджіл в мультяшних образах для дітей. Ви можете створити свій креативний та незвичний простір бджільництва, розвиваючи надалі свій бізнес-задум по різних містах України.
6. Туризм
Як розвивається у сільській місцевості:
Досліджувати, вивчати та пізнавати нашу рідну країну – Україну. Це стало цікавим для кожного з нас за останній час. З часів карантину і локдауну люди все більше почали виїжджати ближче до природи, а з часів повномасштабного вторгнення – вивчати нашу історію. І де ж би не вивчати її, як не в далеких селищах? Люди, етнос, звичаї, пам’ятки, природа, гармонія і з’єднання з усім цим – це те, що зараз шукають і дорослі, і малі. І найцікавіше, що це не лише для українців, а й для туристів з інших країн, які захоплюються нами, як нацією, і хочуть вивчити й побачити про нас все і навіть більше.

Як бізнес ідеї для села:
Тож почнімо розповідати українцям і всьому світу про Україну. Дослідіть і вивчіть все про те село, в якому жили ви або ваші батьки. Або ж оберіть інше село, яке припадає до вашої уваги. І зробіть з нього туристичний центр! Знайдіть основну асоціацію з цим селом – чи то тут найкращий або особливий роблять борщ, чи тут є секретне виробництво вина, чи роблять найкращі вироби із деревини. Дослідіть це, облаштуйте мінімузей, розвивайте це все через соціальні мережі, запрошуйте представників місцевої влади до ознайомлення з таким місцем. Ви легко почнете заробляти гроші на екскурсіях, на продажі сувенірів, на оренді та наданні будиночків для туристів. Це не тільки прибутково для вас, а й одночасно корисно і захопливо для нашої держави.
7. Вишивання
Як дозвілля у селі:
Витоки українського вишивання мають дуже давнє походження, ще з часів неоліту. Українські жінки та дівчата власноруч обрамлювали орнаментальне зображення на тканині, виконуючи це як машинними, але частіше ручними швами. Цікаво, що кожна область України має абсолютно відмінні орнаменти, що роблять кожну із наших територій дивовижно особливими. Основне призначення вишивки – прикрашання одягу та інтер’єру. Найчастіше вишивали сорочки та рушники.

Як бізнес ідеї для села:
Зараз вишивання розповсюджене не лише на сорочках, а й на сумках, на корсетах, на платтях, на аксесуарах, на верхньому одязі. Ніша для вишивання зараз безмежно велика, адже це зараз стильно, це зараз патріотично і люди хочуть це бачити у своєму арсеналі одягу. Оберіть своє, з чим би ви хотіли співпрацювати – якийсь одяг або аксесуар. Почніть вишивати самі або знайдіть фахівця або ж фахівчиню у цій справі. І починайте своє виробництво вишивання! Це можна продавати як по селу, як і відправляти по містах України, і за кордон. Українська вишивка з села відчувається як частинка української душі у руках кожного, тому спробуйте попрацювати з цим.
8. Рослинництво
Як контекст українського села:
Наша родюча земля приносить одні із найкращих плодів в усьому світі ще споконвіку! Великі площі чорнозему, сприятливий теплий клімат та гарний рельєф створюють найкращі умови для сільськогосподарського виробництва. Тому на території нашої країни вирощується все, і сади та городи займають особливе місце для виробництва продукції як в містах, так і в селах.

Як бізнес ідеї для села:
Розпочніть бізнес, що пов’язаний з безпосереднім продажем саджанців по всій Україні та за кордон. Створіть сприятливі умови для їхнього вирощення, запитайте пораду у місцевих бабусь і дідусів села, які точно знають, що потрібно для тої чи іншої яблуні або смородини. Збільшуйте обсяги свого запропонованого асортименту, оберіть, на чому хочете спеціалізуватись саме ви, і – вперед! Також, використовуючи як бізнес ідеї для села, ви можете почати продаж добрив для таких рослин, адже їх оброблюють і доглядають за ними обов’язково, особливо в ранній сезонний та сезонний етап.
9. Арт-різноманіття
Хобі для душі в селищі:
Мистецтво використовується людьми як терапія для їхньої власної душі й створення прекрасного. Це можна виявляти як у співах, як у танцях, як у бісероплетінні, так і в скрапбукінгу або ж малюванні. І це не залежить від того, чи апріорі ця особистість вважається «творчою», або ж «не творчою», – це залежить лише від бажання людини. В селищах люди розвивали це в собі, створювали гуртки для співів, хор, навчались грі на музичних інструментах, і багато іншого. Проте, як такого розвитку таких творчих діяльностей на території сільських місцевостей не спостерігається.

Як бізнес ідеї для села:
Створіть Арт-Центр! Можна зробити такий простір, в якому можна буде обирати гурток, який найбільше до вподоби, або навіть ходити у різні. Запрошуйте митців і мисткинь для проведення майстер-класів, виставок, ярмарок. Пошукайте навіть тих самих митців і мисткинь з цього ж села – ви здивуєтесь, коли побачите, що багато хто з них всіє робити дуже багато крутих речей своїми руками. Робіть простір для мистецтва, запишіть правила для відвідування, зробіть гарненькі абонементи, облаштуйте все всередині на ваш смак і чекайте своїх відвідувачів. Мистецтво хоче бути почутим всюди.
10. Молочарство
Перспектива розвитку в селі:
Згадайте ті приємні аромати, коли ви заходили до бабусі додому, а там завжди пахло домашнім молоком і сиром. І ви біжите якнайшвидше, щоб поласувати цими приємними молочними продуктами. Ще близько 100 років тому масло, яке виробляли на Галичині, куштували сім’ї в Європі, та й не тільки. Бо зроблено смачно, бо зроблено натурально, бо зроблене в Україні.

Як бізнес ідеї для села:
І це хороша ідея для села, щоб розпочати свій бізнес, а саме — молочну ферму. Для цього ви можете використовувати молоко як корів, так і кіз, або і тих, і тих. А вже далі — виробництво молочних продуктів, різноманіття якого не має меж: сири, молоко, (м’який) сир, сметана, вершки, масло, кисломолочні продукти, і так далі. На прикладі представляємо вам одного із наших клієнтів — магазин Сиру BLONSKY. Це — сироварня, історія якої почалася з 300-літрової сирної ванни й 2-х холодильників. Нині у своєму господарстві мають 22 дійних кіз та 30 козенят. Додатково беруть молоко у місцевих господинь, яке регулярно тестується спеціальною міні лабораторією на жирність, вміст води, білка, рівень pH. І вже 5 років ця сімейна сироварня спеціалізується на виготовленні фермерських оригінальних сирів.
FAQ: Бізнес ідеї для села
Хіба люди у селі не думають лише про землю і тварин, навіщо їм щось інше?
Так, наш закарбований стереотип звучить лише в тому, що жителі сіл лише і займаються домашніми й городніми справами. Проте, ми вважаємо, що їм завжди хотілось і хочеться спробувати щось нове. Потрібно розвивати нашу державу не лише на місцевих рівнях, а й на сільських, і саме від нас прийшов час проявляти в цьому свою ініціативу.
Де взяти кошти для відкриття бізнесу у селі?
Власні зберігання, закордонні інвестиції, місцеві гранти, спонсорство. Головне, що має містити ваш бізнес, щоб отримати інвестування – це користь для суспільства, чітко продуманий бізнес-план та покрокові заходи для реалізації. Так-так, не забувайте, що бізнес – це не лише про ваш особистий прибуток, а й про користь цієї підприємницької діяльності для інших.
Які бізнес ідеї для села є найприбутковішими?
Найбільш прибуткові бізнес ідеї для села – це ті, що вам би хотілось би реалізувати найбільше. Бізнес – це про ваше велике бажання, про вашу насолоду від цієї справи, і ось коли вас прям «пре» від цього, то це воно. Тому якщо після прочитання цієї статті вам вже щось “кинулось в око”, від чого ви запалали всередині – то це і є ваша найбільш прибуткова бізнес ідея. Творіть і працюйте з любов’ю, і тоді це вам окупиться в рази більше і більше.
Як мені написати бізнес план?
У компанії CITY PROFIT є приклади до написання бізнес планів безкоштовно. Ось ТУТ ви можете завантажити собі бізнес план, ось ТУТ ви можете подивитись відео, де ми покроково складаємо бізнес план для кав’ярні. Ваш лише потрібно зіставити це все до свого бізнесу. Проте, якщо у вас виникнуть якісь питання, ви можете отримати першу безкоштовну консультацію від нас ТУТ, або ж замовити наші послуги ТУТ.